Maine Coon – największe koty domowe

Kotka ORCHIDEA Cabernet Piękne, zrównoważone i inteligentne rasowe koty Maine Coon robią dziś prawdziwą furorę. Maine Coon to obecnie jedna z najpopularniejszych, jeśli nie najbardziej popularna rasa hodowlana. Pochodzące z Ameryki Północnej koty ze względu na silną, mocną budowę kości, długie łapy z gęstym owłosieniem oraz swój wyjątkowy charakter uważane są wręcz za elitę kociej arystokracji.

Rozmiary kotów rasy Maine Coon nie tylko budzą zainteresowanie, ale i wzbudzają respekt. Średni ciężar dorosłych samców wynosi od sześciu do jedenastu kilogramów. Koty te bardzo szybko rosną i duży ciężar potrafią osiągnąć już w wieku 9-10 miesięcy, choć ostateczny kształtuje się do 2 lat. Kotki natomiast nie są aż tak ciężkie, jak kocury, ich waga waha się od pięciu do siedmiu kilogramów.

Kocur ALAN

Długość kocura rasy Maine Coon (wraz z ogonem) dochodzi do jednego metra. Ogony tych kotów mają długość ich ciała, są gęste i puszyste. „Mainecoony” potrafią okrywać nimi szyje, co stanowi dla nich dodatkowe zabezpieczenie w chłodne, zimowe wieczory. Gęsty, puszysty ogon to jedna z cech charakterystycznych dla tej rasy kotów.

1616423_639381879461639_1082476184_n

Drugą charakterystyczną cechą są uszy, wysoko stojące, o szerokiej nasadzie, zakończone szpiczasto z typowymi dla rasy Maine Coon pędzelkami. Inną interesującą cechą jest trójkątna głowa z kanciastym pyszczkiem, długi i prosty nos oraz dobrze zarysowany podbródek – cechy te nadają kotom rasy Maine Coon wytworności i powagi.

Koty Maine Coon występują we wszystkich odmianach kolorystycznych, ale klasyczny Maine Coon to kot brązowy, pręgowany. Te łagodne giganty to koty wręcz stworzone do życia z ludźmi. Obdarzone niezwykłą inteligencją, będąc doskonałymi obserwatorami, dlatego szybko uczą się aportować ulubione zabawki, otwierać drzwi itp.

dsc_2226 Co więcej, rasowe koty Maine Coon potrafią przywiązać się do człowieka i czasami nawet nieco nachalnie zapraszają go do swojego świata. W przeciwieństwie do innych kotów, mają swój własny język
Zobacz zdjęcia naszych kociaków